Mooie resultaten tijdens druk kata-competitieweekend.

Burst – Afgelopen weekend was er een druk katacompetitieweekend. In aanloop naar het BK, ideale peilingsmomenten om te zien waar men staat in de voorbereiding.

Op zaterdag 15/03 trok een delegatie van 3 koppels naar Roermond (NL) voor het open Limburgs katakampioenschap. Vrij nieuw in het circuit zijn de koppels in ju-no-kata: Maeyens Nele en Hermans Elke, Thielemans Marie-Louise en Detiège Gina. Zij behaalden een verdienstelijke 4e en 6e plaats. Routinés Lips Franky en De Neve Kristof behaalden in het nage-no-kata een 3e plaats. In het kime-no-kata legde ze beslag op de 1e plaats. Onze EJU/IJF katajudge Dirk De Maerteleire werd uitgenodigd om te fungeren als jury en was heel tevreden met de deelname van onze Vlaamse koppels.

Daags erna, op zondag 16/03 was er de Grand Prix de Soignies. 4 JV duo’s gingen de tatami op. Lips Franky en De Neve Kristof werden opnieuw 1e in de kime-no-kata competitie maar vielen jammer genoeg naast het podium in de nage-no-kata competitie. Maeyens Nele en Hermans Elke werden beloond voor hun ju-no-kata oefening en behaalden daarom heel mooi een 2e plaats. Meteen hun eerste medaille in katacompetitie wat ongetwijfeld een boost zal geven. We noteren ook graag de verdienstelijke deelnames van Thielemans Marie-Louise en Detiège Gina alsook Sterkens Ward en Corveleyn Maya in het ju-no-kata.

Met het Belgisch kampioenschap dichtbij (29/03) waren dit prima voorbereidingen.

Met dit druk katacompetitieweekend achter de rug kunnen we terugblikken op een toch wel geslaagde tweedaagse. Een aantal nieuwe Vlaamse katacompetitie-koppels steken hun neus aan het raam en de ‘anciens’ behalen resultaten.

Laat ons hopen dat dit het begin is van een succesvolle verdieping van deze tak van onze geliefkoosde sport.

Technisch Directeur
Dirk De Maerteleire

Aanmaak datum

17 maart 2025

Type

Tag(s)

Onze sponsors

Met grote trots en dankbaarheid stellen wij graag onze sponsors aan u voor. Zonder hen zouden we niet in staat zijn om de judosport in Vlaanderen op deze en vele andere manieren te promoten.